Diğer

Instagram'da Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?

Instagram silinen hesabı geri getirme işlemi sayesinde artık eskisi gibi kullanıcı adı ve hesabınıza ulaşabilirsiniz. Öncelikle instagram hesabınızın kesin olarak silinmiş olduğundan emin olmalıyız.

Instagram'da Silinen Hesap Nasıl Geri Alınır?

Instagram silinen hesabı geri getirme işlemi sayesinde artık eskisi gibi kullanıcı adı ve hesabınıza ulaşabileceksiniz. Bu sosyal medya platformunun yayınlamış olduğu instagram silinen hesabı geri alma işlemi sayesinde hesabını daha önceden silen kullanıcıların içini rahatlatan instagram ekibi bu sayede kullanıcı memnuniyetini de arttırmayı başarmıştır.


Öncelikle instagram hesabınızın kesin olarak silinmiş olduğundan emin olmalıyız. Fakat bu işlem instagram hesabını dondurup geri alma işlemiyle karıştırılmamalıdır. Silinen hesabı geri alma işlemi için instagram hesabı geri alma formu bulunmaktadır. Adım adım bu formda yer alanları uyguladıktan sonrasında silinen hesabınızı yüksek oranla geri alabilirsiniz. Öncelikle yapmamız gereken aşağıdaki linke tıklamanız.


https://help.instagram.com/contact/1652567838289083


Yukarıda vermiş olduğum linke tıklayınız ve ardından yapmamız gereken işlemler ise aşağıdadır.

  • İlk başta ki sorunun cevabını “Hayır” olarak seçin.
  • Nüfus cüzdanınızda ki “isminizi” ve “soyadınızı” girin.
  • Instagram “kullanıcı adınızı” girin.
  • Instagram hesabınızın kayıtlı olduğu “e-posta” adresinizi girin.
  • Ve bulunmuş olduğunuz “ülkeyi” yazın.
  • Burada ki alanları doldurduktan sonrasında “Gönder” butonuna basın.

 

Ardından gönder butonuna bekledikten sonrasında ise bilgileri doğru girdiyseniz yapmanız gereken tek işlem biraz beklemek olacaktır. Eğer bilgileriniz doğru girilmiş bir şekilde ise mail kutunuzu açtığınızda “The Instagram Team” dan bir mail alacaksınızdır. Maili açtığınızda size sayılardan oluşmuş bir kod verecek ve sizin bu kodu bir kağıda el yazınız ile yazıp yüzünüzün göründüğü bir fotoğraf çekmenizi isteyecektir. Çektiğiniz fotoğrafta dikkat etmeniz nokta elinizin de kağıdı tutarken gözükmesi olacaktır. Maili fotoğrafınız ile cevaplayabilirsiniz.


Ardından instagram silinen hesabı geri getirme işleminin başarı olması için tek yapmanız gereken şey beklemek olacaktır. instagram hesabınızın geri getirilebilmesi tamamen instagram ekibinin çabukluğuna bağlı bir iştir.


Eğer hesabınız politika ihlalleri nedeni ile kapatıldığı şeklinde bir mesaj alırsanız yapmanız gereken iş aynı formu yeniden yanıtlamak ve cevap olarak instagrama: “Hesabım çalındı ve Instagramı çok seviyorum. Hesabımı almaya yardım edebilir misiniz?” diye bir mail atarsanız hesabınızı yeniden almak için bir ihtimalimiz olacaktır.

ETİKETLER

YORUMLAR